еМагазин

Tag : Меѓународниот сојуз

Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски поднесе барање за изземање на Вилма Русковска од судењето за „Меѓународниот сојуз“

Редакција
Поранешната пратеничка Фросина Ременски, која е третообвинетата во случајот за „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски до државниот јавен обвинител Љубомир Јовески поднесе барање за изземање...
Македонија

Боки 13, татко му и неговата асистентка на распит за „Рекет 2“

Редакција
Денеска во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција на распит треба да се појават Бојан Јовановски – Боки 13, неговиот татко Миле Јовановски и...
Македонија

Претседателката на Собранието на Меѓународниот сојуз, Дика и бизнисменот Азманов на распит за „Рекет“

Редакција
На распит за случајот „Рекет“ во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција денеска е Агапи Дика, претседателката на Собранието на невладината организација Меѓународниот...