еМагазин

Tag : Меј

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Четири сценарија по отфрлањето на Договорот за Брегзит

Редакција
Долниот дом на британскиот Парламент синоќа со 432 гласа „против“ и 202 „за“ го отфрли Договорот за истапувањето на Велика Британија од ЕУ, што лани
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

По неуспехот на Меј: Брегзит повторно главна тема во светот

Никола Осило
Британскиот парламент со 432 наспроти 202 гласови гласаше против договорот за Брегзит со што премиерката Тереза Меј доживеа тежок пораз. Иако се очекуваше ваков резултат