еМагазин

Tag : Медена земја

БАШ НИ Е ЌЕФ

Влијателните американски медиуми со одлични рецензии за „Медена земја“

Редакција
Американските медиуми, меѓу кои и влијателните „Њујорк тајмс“ и „Лос Анџелес Тајмс“, објавија одлични рецензии за документарниот филм „Медена земја“ (Honeyland). Македонскиот победник на „Санденс“,
БАШ НИ Е ЌЕФ

Документарецот „Медена земја“ награден на фестивали во Полска, Шпанија, Грузија, Њујорк и Израел

Редакција
Македонскиот документарен филм „Медена земја“ (Honeyland), по триумфот на „Санденс“, го продолжува својот успешен пат на филмските фестивали во светот. Изминатиот период освои награди на
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Редици за македонскиот документарец „Медена земја“ во Барселона

Редакција
Македонскиот документарец „Медена земја„ предизвикува големо внимание каде и да биде прикажан. Викендов имаше негова промоција на фестивалот за документарни филмови во Барселона, Шпанија, а
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Преку „ДХЛ Експрес“ медот добиен на одржлив начин од „Медената земја“ може да стигне и до вас

Редакција
Тимот на „Медена земја“ со голема радост известува дека отсега постои реална можност да нарачате и да добиете тегличка мед добиен на одржлив начин од
БАШ НИ Е ЌЕФ

Филмот „Медена земја“ беше претставен во Швајцарија, Лондон, Хонг Конг, Њујорк, Белград

Редакција
Филмот „Медена земја“ на осми април во Нион, Швајцарија, во рамките на Филмскиот фестивал „Визион ду реел“ (Visions Du Reel), се одржа европската премиера на
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Пораката на Атиџе одекна во Скопје, следуваат азиска и официјална европска премиера

Редакција
Во емотивна атмосфера, со силен аплауз, овации и солзи во очите публиката ја поздрави Атиџе – главната хероина на документарниот филм „Медена земја“ (Honeyland), на
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да ги поддржиме протагонистите од „Медена земја“ и да станеме дел од една светска приказна

Редакција
На денешната затворена проекција на филмот „Медена земја“, присутните добија мали теглички со мед со порака за помош на протагонистите на филмот, кој според приказната
ЖИВОТ

Горчливоста на „Медена земја“ присутна и во секојдневието: Дивите ги бркааат питомите

Редакција
„еМагазин“ имаше можност да присуствува на затворена проекција на „Медена земја“ во кино „Милениум“, филм кој по светскиот успех за прв пат се промовираше кај
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Убава вест: Македонскиот документарец „Медена земја“ со три награди на американскиот филмски фестивал „Санденс“

Редакција
Со победа во три категории, македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland“), во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска, триумфира во конкуренцијата за документарци од целиот