еМагазин

Tag : мега

Бизнис ТОП СТОРИИ

Стечај за гигантот од месната индустрија: Се продава вреден имот на „Мега“

Никола Осило
На аукција закажана за 23 септември на продажба без почетна цена ќе се понуди имотот на „Мега“, компанија која некогаш важеше за еден од најголемите...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа навечер: Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули

Силвана Жежова
Адреналинскиот забавен парк „Мега“ е главна атракција за децата, но и за возрасните. Отворен од понеделник до недела, секојдневно привлекува посетители од целиот град, а...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Што нуди забавниот адреналински парк „Мега“ во Скопје

Редакција
На улица „Илинденска“ веднаш до СЦ „Борис Трајковски“ е лоциран новиот забавен адреналински парк „Мега“. Забавниот парк нуди над 20 возења, од кои 10 се...
Балкан

Грција ќе гради мега луксузен ресорт од 420 милиони евра на Пелопонез

Редакција
Грчката влада го одобри проектот за реконструкција на луксузен ресорт во регионот Арголис на Пелопонез, во близина на Нафплио, кој ќе чини 420 милиони евра,...