еМагазин

Tag : Мелбурн

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Мартин Вучиќ: Полна сала за Танец во Мелбурн, полно срце

Редакција
После сите перипетии и закани за бојкот на Танец од страна на нашите иселеници во Австралија, нашиот национален ансамбал за народни игри и ора сепак...
Македонија

Влада: Палењето знамиња на држави и макети од Заев и Шекеринска не е патриотизам

Редакција
Владата денеска најостро го осуди инцидетот што се случи пред Конзулатот на Македонија во Мелбурн. -Владата на Република Северна Македонија најостро го осудува вандалското и...
Македонија

Едмонд Адеми: Идентификувани и пријавени се снимачите на гласачите на референдумот за името во Мелбурн

Редакција
Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми,на својот Фејсбук профил информира дека незаконското снимање на гласачите на референдумот за името во Мелбурн е пријавено кај властите во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Скандал: Македонци кои гласааат на референдумот во Мелбурн се снимаат и објавуваат на Фејсбук страна „предавници“

Редакција
Македонците кои гласаат на референдумот во Мелбурн, Австралија се снимаат и се објавуваат на Фејсбук страницата „Предавници – Traitors“. Не само што се снимаат, туку на страната се...