еМагазин

Tag : менувачница

Локално

Штипјанец се обидел да размени фалсификувани евра во менувачница

Никола Осило
На 07.10.2019 во Полициската станица Штип, Љ.Ј.(59) од Штип , вработен во менувачница на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, пријавил дека И.М.(26) од Штип се обидел...
Локално

Сакала фалсификуванa банкнота од 500 евра да размени во менувачница

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против В.Б.(38) од с.Секирци, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување...
Локално

Струмичанец тврди дека менувачница му задржала 65.000 франци

Никола Осило
На 31.01.2019 година во 11.40 часот во СВР Струмица, А.П.(68) од Струмица пријавил дека на 31.12.2018 година околу 11.00 часот во менувачница во Струмица на...
Македонија

Отфрлена кривичната пријава против сопственик на менувачница кој во нужна одбрана лиши од живот две лица

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава против едно лице, бидејќи постојат други околности што го исклучуваат...
Локално

Несекојдневен случај: Германка во Свети Николе со 14-годишниот син сакале да ограбат менувачница

Никола Осило
Надворешната канцеларија за Криминалистички работи Свети Николе до Основното јавно обвинителство Штип поднесе кривична пријава против Ц.Х.(45) од Р.Германија и известување против нејзиниот 14 годишен...