еМагазин

Tag : Мери Јордановска

Македонија

ЗНМ ги осудува заканите и навредите упатени кон новинарката Мери Јордановска

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) најостро ги осудува заканите и навредите упатени кон новинарката и заменик-уредничка на „А1он“, Мери Јордановска. Според пораките кои ги...
Македонија

Централниот регистар ги осуди заканите на нивен вработен кон новинарката Мери Јордановска

Редакција
Централниот регистар најостро ги осудува заканите на вработениот Емил Јакимовски преку Интернет врз новинарката и заменик-уредникот на А1он, Мери Јордановска, соопшти директорката на регистарот Марија...
Македонија

Закани кон новинарката Мери Јордановска, ССНМ бара истрага

Редакција
Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги повикува полицијата и Обвинителството да ги испитаат наводите на новинарката и заменик-уредничка на „А1он“, Мери Јордановска...