еМагазин

Tag : мерки

Македонија ТОП СТОРИИ

Досегашните мерки остануваат на сила, одлучи Комисијата за заразни болести

Редакција
Министерството за здравство информира дека денеска Комисијата за заразни болести одржа состанок на кој е разгледана можноста за олеснување на досегашните мерки за превенција и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фирмите кои ќе воспостават шалтерски систем за работа ќе имаат приоритет за отварање

Редакција
Од тоа што ќе покажат резултатите од денешните тестирања, дали ќе има помал или поголем број новодијагностицирани заразрени со коронавирусот ќе зависи димензионирањето на натамошните...
Македонија

Филипче: Утре ќе се знае дали ќе има олабавување на мерките

Редакција
Во овој момент рано е да се каже дали има услови за одржување избори и сето тоа, заедно со враќањето на сите тие процеси ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Продолжува трендот на поголем број на излечени од активните случаи со корона вирусот

Редакција
Според последните информации од Министерство за здравство, бројот на активни случаи со корона вирус е 572, а на излечени 852, што покажува дека продолжува трендот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Во Дебар нема повеќе заболени од корона вирусот, оздраве и последниот пациент

Редакција
Според официјалните податоци, што беа соопштени денеска, за состојбата со корона вирусот во државава, потврдено е дека во Дебар нема новозаразени, а негативен е и...
Бизнис

ССМ и се „заблагодарува“ на министерката Ангелова, што во целост ги поддржува и применува мерките од „газдите“

Редакција
Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) реагира на денешната изјава на министерката за финансии во врска со олабавувањето на условите за задржување на бројот на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Видео) „Виз ер“ со нови мерки за безбедност од корона вирусот: Патниците ќе мора да носат маски за време на летот

Редакција
„Виз ер“ најави дека од 1 мај воведува дополнителни мерки за хигиена за да обезбеди здравје и благосостојба на своите патници и членови на екипажот....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Како да се почитуваат мерките надвор: Каде и кога треба да ја носите маската кога излегувате

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на неговиот фејсбук-профил објави видео, на кое, на граѓаните им се објаснува како да се заштитат кога се надвор. „Мерките...
Македонија ТОП СТОРИИ

Каде се од утре ќе треба да носиме маски

Редакција
Бројките ни покажуваат дека имаме мал број на заразени возразни лица кои се најризична категорија за кои може да кажеме дека се заштитени токму поради...
Македонија

Сите детали: Се предлага скратување на полицискиот час, продолжено време за движење на младите и постарите

Редакција
Сите рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот дадоа добри резултати. Мерките мора да останат во сила се додека не сме сцелосно сигурни дека состојбата е...