еМагазин

Tag : Мерсиха Смаиловиќ

ЖИВОТ

Мерсиха Смаиловиќ: Користењето на погрешни термини за масакрот во Нов Зеланд е поддршка на тероризмот

Редакција
Мерсиха Смаиловиќ од организацијата „Легис“ апелира до медиумите да користат вистински термини за масакрот во Нов Зеланд, кој е класичен акт на тероризам. „Доколку продолжат
ЖИВОТ

Сведоштво: Жената што проси на Бит Пазар секогаш е со успиено бебе, на прашањето со што го успива станува агресивна

Редакција
Мерсиха Смаиловиќ од организацијата „Легис“ упати апел на социјалните мрежи да не им се даваат пари на жените со бебиња, посебно кога бебето очигледно е успиено