еМагазин

Tag : Метју Нимиц

Балкан

Нимиц: Неприфаќањето на Преспанскиот договор може да има сериозни и опасни последици

Редакција
Неприфаќањето и нестапувањето во сила на Договорот од Преспа би можело да има длабоки па дури и опасни последици, оценува специјалниот пратеник на ОН во...
Македонија

Нимиц: Ова е голем напредок, ги охрабрувам лидерите конструктивно да го финализираат Договорот

Редакција
Сакам да изразам големо задоволство за синоќешниот резултат во Парламентот, изјави за Гласот на Америка медијаторот Метју Нимиц. – Ова е добредојден напредок не само...