еМагазин

Tag : мијалков

Македонија

Фетаи побара затвор за Мијалков, Тачи и поранешни членови на ДИК за „Титаник 2“

Редакција
Осудителни пресуди за сите обвинети во предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО),  „Титаник 2“ за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година, побара денеска
Македонија

Судење „Таргет-Тврдина“: Мијалков го испрашуваше свиркачот Ѓорѓи Лазаревски

Редакција
Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски, кој денеска во Кривичен суд одговара на вкрстени прашања од одбраната на обвинетите во случајот Таргет-Тврдина на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) прецизира
Македонија

„Таргет-Тврдина“: Свиркачот Лазаревски првпат влегол во системот за прислушување во 2008 година

Редакција
Со вкрстено испрашување од одбраната на „свиркачот“ Ѓорѓи Лазаревски, од МВР, во Кривичниот суд почна денешното рочиште за предметот Таргет-Тврдина на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).
Македонија

Одложено судењето за „Титаник 2“, обвинетиот Бедредин Ибраими сметал дека расправата била закажана за 8 февруари

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“ е одложено затоа што обвинетиот Бедредин Ибраими не дојде на денешното рочиште, бидејќи
Македонија

Мијалков и Тачи на суд: Продолжува судењето за „Титаник 2“

Редакција
Во Кривичниот суд денеска продолжува судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Во „Титаник 2“
Македонија

Продолжен притворот на Мијалков, Камчев и другите од „Империја“

Редакција
Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 Скопје го продолжи куќниот притвор за обвинетите во предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Како што соопштија
Македонија

Тачи и Мијалков на суд: Во Кривичен суд судење за изборните нерегуларности од локалните во 2013 година

Редакција
Во Кривичниот суд денеска ќе се одржи рочиште за предметот „Титаник 2“ на Специјалното јавно обвинителство, што се наоѓа во доказна постапка, и се однесува
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „прегреја“: „На крај ќе се земат Сашо и Фатиме?#lovestory“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалната мрежа Твитер предизвика одлуката во куќен притвор да се пуштат Сашо Мијалков, Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и останатите обвинети во случаите
Македонија ТОП СТОРИИ

Судот потврди: Мијалков во куќен притвор ќе ја дочека Нова година

Никола Осило
Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков вечерва излегува од затворот „Шутка“, каде од минатиот месец е во притвор како еден
Македонија

Катица Јанева убедена дека Мијалков, Јанакиеси и Божиновски нема да избегаат

Редакција
Во интервју за Канал 5, специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева вели дека во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) се убедени дека поранешниот прв човек на Управата