еМагазин

Tag : мијалков

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Кобни„ Фејсбук статуси: Груевски го „зафркна“ и Мијалков

Редакција
Веднаш откако поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, соопшти на Фејсбук дека добил политички азил таму, во притвор по барање...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Беше најмоќен човек во Македонија, а сега му се заканува затвор“: Веста за притворањето на Мијалков одекна во регионалните медиуми

Редакција
Веста за притворањето на поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразонавање (УБК) одекна и во регионалните медиуми. „Ново апсење во Македонија: Притвор и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Одреден 30 дневен притвор за Сашо Мијалков

Редакција
Притвор од 30 дена му е одреден на порнешниот директор на УБК, Сашо Мијалков на барање на Специјалното јавно обвинителство, потврдија за МИА од Кривичниот...
Македонија

„Титаник 2“ одложен за 3 декември, ќе се презентираат материјални докази

Редакција
За 3 декември се одложи денешното рочиште за предметот „Титаник 2“ на СЈО, на кое требаше да се презентираат материјални докази. Претседателот на судечкиот совет,...
Македонија

Нови рочишта за „Титаник 2“, „Титаник 3“ и „Тарифа“

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска закажани се нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Титаник 2“, „Титаник 3“ и „Тарифа“. Судијата Огнен Ставрев на...
Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ има докази против Сашо Мијалков

Никола Осило
Обвинувањата на екс -директорот на УБК, Сашо Мијалков во писмото упатено до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги смета за внатрепартиски работи. Не сакајќи да...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе простат ли граѓаните евентуална амнестија за Мијалков, Груевски и останатите?

Никола Осило
По исклучувањето на Сашо Мијалков, Никола Тодоров и пратениците кои гласаа за уставните измени од партиските структури на ВМРО-ДПМНЕ, но и најавата на премиерот Зоран...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Честитка за новата криминална коалиција на Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков

Редакција
Потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, по завршувањето на седницата на Централниот комитет на партијата, на која е побарано исклучување на Сашо Мијалков, упати честитка, како...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Распаѓање или прочистување на ВМРО-ДПМНЕ на Денот на Македонската револуционерна борба?

Никола Осило
Колку и да се очекуваше дека ќе има превирања во најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по неуспехот да се спречат уставни измени кои имаат за цел...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колкава моќ има Мицкоски: Што пишува во статусот на ВМРО-ДПМНЕ во делот на разрешувања

Редакција
И покрај тоа што Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, не присуствувал на седницата на Централниот комитет (ЦК) на партијата (иако е дел од истиот), за...