еМагазин

Tag : миа

Македонија

(ФОТО) Искршено стакло и украдени предмети во Прес центарот на агенцијата МИА

Редакција
За време на божиќните празници искршено е стакло и е влезено во Прес центарот МИА, објект во изградба, на Медиумската информативна агенција (МИА). Украдени се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

МИА слави 21 година

Редакција
„Едно лице почина, 17 се повредени во земјотресот во Србија“ е насловот на првата вест што МИА (Медиумската информативна агенција) ја емитуваше на 30 септември...
Локално

Од утре зимско работно време за зонското паркирање на ЈП „Градски паркинг“

Никола Осило
Од утре почнува зимското сметање на работното време на јавните површини наменети за паркирање (зонско) со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг“-Скопје. Како што соопшти „Градски...
Македонија ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ стана ЕСМ: Кои се новите имиња на МИА, Македонска пошта…

Редакција
На денешната седница Владата го разгледа и усвои и Извештајот на меѓуресорската работна група за извршување на обврските од Конечната спогодба со Република Грција, според...
Убава приказна

(Фото) МИА прослави 20 години од постоењето

Редакција
Македонската информативна агенција МИА, синоќа во Клубот на пратеници прослави 20 години од постоењето. МИА е формирана со одлука Собранието во февруари 1992 година, а...
Македонија ТОП СТОРИИ

Грчки „Катимерини“: МИА по интервенција од Атина поправи изјава на Заев, МИА негира

Редакција
Грчиот весник „Катимерини” во своето електронско издание објави дека по интервенција од Атина, државната Македонска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев...