еМагазин

Tag : миа

Македонија ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ стана ЕСМ: Кои се новите имиња на МИА, Македонска пошта…

Редакција
На денешната седница Владата го разгледа и усвои и Извештајот на меѓуресорската работна група за извршување на обврските од Конечната спогодба со Република Грција, според
Убава приказна

(Фото) МИА прослави 20 години од постоењето

Редакција
Македонската информативна агенција МИА, синоќа во Клубот на пратеници прослави 20 години од постоењето. МИА е формирана со одлука Собранието во февруари 1992 година, а
Македонија ТОП СТОРИИ

Грчки „Катимерини“: МИА по интервенција од Атина поправи изјава на Заев, МИА негира

Редакција
Грчиот весник „Катимерини” во своето електронско издание објави дека по интервенција од Атина, државната Македонска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил премиерот Зоран Заев