еМагазин

Tag : Мицковски

Македонија

Анкета на МЦМС и „Социетас цивилис“: Заев со поголема доверба кај граѓаните од Мицкоски

Редакција
Најголема доверба меѓу граѓаните од 16,5 проценти ужива премиерот Зоран Заев, пред лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кому му веруваат 14,2 отсто од испитаниците,...
Македонија

Не бев поканет на обраќањето на Пендаровски, тврди Мицкоски

Редакција
Неканет гостин е недобредојден гостин. Не бев поканет ниту на инагуарацијата, а не бев поканет ниту на ова годишно обраќање на господинот Пендаровски, бидејќи првиот...
Интервју

Хан за МИА: Добив уверување од Мицкоски дека нема да има бојкот на изборите

Редакција
Еврокомесарот Хан во интервју со дописничката на МИА од Брисел ги појаснува дилемите околу неговата изјава за почеток на преговори за Северна Македонија со ЕУ...
Македонија

Мицковски: Се апсат луѓе врз изјави на сомнителни лица

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски вечерва на прес-конференција по повод приведувањата на тројцата нивни членови изјави дека се вршат апсења врз основа на изјави на...
Македонија

Костадинов: Се сомневаме дека Мицкоски учествувал во организацијата на бегството на Груевски

Никола Осило
Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа телевизија изрази сомнежи дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски можеби учествувал во организацијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Мицкоски, Мијалков е „затворена книга“

Редакција
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизијата ТВ Алфа, во врска со писмата на поранешниот член на партијата, Сашо Мијалков, рече дека за...
Македонија

Куновска: Да беше против референдумот, Мицковски до сега ќе се изјаснеше!

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од редовите а СДСМ на својот фејсбук-профил се огласи по калкулирањето на ВМРО-ДПМНЕ околу ставот за учество...