еМагазин

Tag : Михаел Рот

Македонија

Германско МНР: Азилот е човеково право, но не и за пријателите на премиерот за да избегаат од правдата

Редакција
Државниот министер за Европа во германското Министерство за надворешни работи, Михаел Рот упати критики до унгарските власти за доделувањето азил на поранешниот македонски премиер Никола...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Димитров и Рот веслаат по Охридско езеро

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров и германскиот министер за Европа, Михаел Рот веслаа по Охрдиско езеро. „Со германскиот министер за Европа, Михаел Рот, веславме...