еМагазин

Tag : Мила Царовска

БАШ НИ Е ЌЕФ

Пивара Скопје лансираше дигитална платформа за едукација на млади за полесно вработување

Редакција
Пивара Скопје креираше нова дигиталната платформа која ќе им овозможи на дополнителен број млади невработени лица, особено на оние што живеат во надвор од Скопје,...
ЖИВОТ

(Фото) Министерката Царовска со синчето ги хранеше жирафите во Зоолошка

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска заедно со своето синче ги хранеше жирафите во скопската Зоолошка градина. Таа даде подршка на кампањата „За...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Царовска: Сите 25 деца од ЈУ „25 Мај“ од денеска ќе живеат во мали групни домови

Редакција
Сите 25 деца од ЈУ за згрижување деца со воспитно социјални проблеми „25 Мај“ од денеска ќе живеат во мали групни домови. „Подготвена е нова...
Локално

Недоразбирањата во Тимјаник се надминати: 4 деца од СЗ Демир Капија се преместени во малиот групен дом

Редакција
Официјално почнува со работа новиот мал групен дом во Тимјаник, неготинско. Од денеска тука ќе бидат сместени четири деца од Специјалниот завод Демир Капија. „Недоразбирањата...