еМагазин

Tag : миле зечевиќ

Бизнис

Народната банка даде согласност Зечевиќ, Камбовски и Велјановски да станат членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Никола Осило
Стопанска банка а.д. Битола преку Македонската берза информира дека Народна банка на Република Северна Македонија издала согласност на Иванчо Велјановски, Игор Камбовски и Миле Зечевиќ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој е Миле Зечевиќ, кој влезе во НО на Стопанска банка Битола и го советува Заев

Редакција
Актуелниот советник на премиерот Зоран Заев, за адвокатски услуги, Миле Зечевиќ и официјално стана дел од Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола. Според биографијата која...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Миле Зечевиќ, советникот на Заев влезе во Надзорниот одбор на Стопанска банка Битола

Редакција
Собранието на Стопанска банка Битола донесе одлука за избор на членови на Надзорниот одбор на Банката, информираат од таму преку Македонската берза. За членови избрани...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пелистерка“ предложи соработник на Заев за член на Надзорен одбор на Стопанска банка Битола

Никола Осило
„Пелистерка“ преку Македонската берза објави дека предлага Миле Зечевиќ, надорешен соработник за адвокатски услуги на премиерот Зоран Заев да стане член на Надзорниот одбор (НО)...
Македонија

Зечевиќ, Тасевски, Митиќ можни наследници на директорот на БЈБ, Велковски?

Редакција
Како што најавија од Владата утре на седница ќе се најде инцијативата на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за разрешување на директорот на БЈБ, Лазе...