еМагазин

Tag : миле

Македонија

Сопругата на Јанакиески си ја отвори душата на Фејсбук: Зарем треба борбата за правда да се сведе на мотото “уапси го Миле”

Редакција
На Фејсбук се огласи сопругата на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, Сања Јанакиески. „Долго време сакам да напишам нешто, но знам дека...