еМагазин

Tag : Милена Дравиќ

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Незаборавните улоги на легендарната Милена Дравиќ

Редакција
Легендарната српска и југословенска актерка Милена Дравиќ, почина на 79 годишна возраст по тешко боледување. Ве потсетуваме на некои од нејзините незаборавни улоги:...
Забава

Почина легендарната Милена Дравиќ

Редакција
На 79 години синоќа во Белград, почина легендарната српска и југословенска актерка Милена Дравиќ, пренесуваат српските медиуми. Таа почина после долга и тешка болест, а информација за...