еМагазин

Tag : миленици

Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: За кого не важи полицискиот час и кога ќе се шетаат милениците

Редакција
Владата денеска соопшти дека се враќа полицискиот час во земјава за продолжениот викенд, како и дека во карантин од четврток навечер до понеделник наутро ќе...
ЖИВОТ

Крстевски: Од говедскиот коронавирус не може да се заразат луѓето

Редакција
Говедскиот коронавирус претставува еден член на групата коронавируси кој, како што самото име укажува, може да предизвика болест само кај говедата и не претставува никаква...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Волонтерите на ЕВН го изградија првиот парк за миленичиња во Струмица

Редакција
Група вработени од ЕВН, во градскиот парк на Струмица поставија реквизити наменети за првиот парк за миленичиња во градот. Со ова и официјално се пушти...
ЖИВОТ

Рокот за вградување на микрочипови кај домашните миленици се продолжува до крајот на годинава

Редакција
Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов денеска на прес-конференција информираше дека наместо до крајот на овој месец, рокот за бесплатна идентификација и...
ЖИВОТ

Кучето Изи ја почна кампањата за бесплатно чипирање на милениците

Редакција
Тригодишното улично куче Изи, вдомено во Скопје, прво доби бесплатен микрочип, со што и официјално почна кампањата на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) за...