еМагазин

Tag : милиони

Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонските девизни резерви достигнаа 2,8 милијарди евра, од нив 254 милиони евра во злато

Никола Осило
Девизните резерви на нашата земја заклучно со март, годинава изнесуваат 2.866.430.000 евра, што е значителен пораст во однос на истиот месец минатата година кога тие
Македонија

Членството во НАТО годишно ќе не чини 1,2 милиони евра

Редакција
Котизацијата за членството на Република Македонија во НАТО годишно ќе ја чинат земјата 1,2 милиони евра, рече вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска за
БЕНЧМАРК

(Видео) Досега реализирани околу 5 милиони евра инвестиции преку првиот повик од ИПАРД 2

Редакција
Едукативните денови во рамки на работилниците за ефикасната искористеност на ИПАРД 2014-2020 фондовите продолжуваат во Куманово и Крива Паланка. Министерот Љупчо Николовски со заменикот директор
Бизнис

Буџет за 2019 година: Новата Оперативно-техничка агенција доби 50,1 милиони денари

Никола Осило
Владата го објави предлог-буџетот за 2019 година во кој, меѓудругото, се предвидува зголемување на расходите наменети за новата Оперативно-техничка агнеција (ОТА) од 3,2 милиони денари,
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мултимилионски тендер: Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта купува 558.000 литри еуродизел

Никола Осило
Дирекцијата за задолжителни резерви на нафта и нафтени деривати распиша оглас за набавка на 558.000 литри еуродизел БС (Д-Е В). Проценетата вредност на договорот без
Свет

Илон Маск поднесува оставка од позицијата претседател на УО во Тесла и ќе плати казна од 20 милиони долари

Редакција
Основачот на компанијата Тесла, Илон Маск, постигна договор со Агенцијата за надзор на пазарот на хартии од вредност на САД (SEC), која го обвинува за