еМагазин

Tag : Милка Тримчевска

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Професорката по македонски јазик Тримчевска избрана за најдобра на просторите на поранешна Југославија

Редакција
Од 30 мај до 2 јуни во Будва, Црна Гора се одржа конференција „Светот на образованието ги брише границите“ организирана од Асоцијацијата Best Teacher-Ex Yugoslavia....