еМагазин

Tag : Мило Ѓукановиќ

Балкан

Опозицијата во Црна Гора бара Ѓукановиќ да се пријави на „Ѕвезде гранда“

Редакција
Опозициската партија „Вистинска Црна Гора“ реагира по повод фотографијата на претседателот на државата Мило Ѓукановиќ, како во транс пее со турбо фолк пејачот Ацо Пејовиќ....
Македонија

Ѓукановиќ: Референдумот во Македонија е „сигнал за тревога“ за ЕУ

Редакција
Резултатот од референдумот во Македонија, кој беше одбележан со масовен бојкот, ЕУ треба да го сфати како „сигнал за тревога“ за заканата што ја претставуваат...