еМагазин

Tag : Минчо Јорданов

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Од расадник за милионери до стечај: Тажен крај за „Технометал Вардар“

Никола Осило
Трифун Костовски, Минчо Јорданов, Ристо Гуштеров… Ова се само дел од познатите македонски бизнисмени на кои заедничка нишка им е „Технометал Вардар“. Тие како и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Разидување со Минчо Јорданов: Генералниот директор Златко Симоновски заминува од „Факом“

Никола Осило
„Факом“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека на ден 30.07.2019 година, спогодбено предвремено е раскинат договорот за уредување на односите помеѓу компанијата и претседателот...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Винаријата „Стоби“ на Минчо Јорданов го прослави десетиот роденден

Редакција
Винаријата Стоби го одбележа големиот македонски празник Св. Трифун и својот јубилеј 10 години од постоењето во присуство на своите пријатели од бизнис, политичкиот, дипломатскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Минчо Јорданов сведочеше во „Шпион“: Со Божиновски соработував и потоа ме уценуваше

Никола Осило
Бизнисменот Минчо Јорданов денеска сведочеше на судското рочиште за случајот “Шпион”. Тој кажа дека побарал услуги од обвинетиот Зоран Божиновски по препорака на пријател, но...