еМагазин

Tag : Минчо Јорданов

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Винаријата „Стоби“ на Минчо Јорданов го прослави десетиот роденден

Редакција
Винаријата Стоби го одбележа големиот македонски празник Св. Трифун и својот јубилеј 10 години од постоењето во присуство на своите пријатели од бизнис, политичкиот, дипломатскиот
Македонија ТОП СТОРИИ

Минчо Јорданов сведочеше во „Шпион“: Со Божиновски соработував и потоа ме уценуваше

Никола Осило
Бизнисменот Минчо Јорданов денеска сведочеше на судското рочиште за случајот “Шпион”. Тој кажа дека побарал услуги од обвинетиот Зоран Божиновски по препорака на пријател, но