еМагазин

Tag : Министерство за економија

Локално

Кривични пријави за четворица вработени во Министерството за економија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против И.Т.(51), О.А.(37), Н.П.(38) и М.Т.(54), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено
Бизнис

Детален преглед: Кои 107 компании добија субвенции од Министерството за економија?

Никола Осило
Министерството за економија известува дека согласно Јавниот повик за субвенционирање на микро, мали и средни претпријатија од Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2018
Локално

Несекојдневен случај: Искршена влезната врата на Министерството за економија

Никола Осило
На 25.01.2019 година во 06.40 часот во СВР Скопје, полициски службеник за внатрешно обезбедување на Министерството за економија пријавил дека во 04.00 часот на улица
Бизнис

Детален преглед: Кои граѓани добија субвенции за печки на пелети?

Никола Осило
Министерството за економија ја објави листата на баратели кои го остваруваат правото на надомест за купени печки на пелети во домаќинствата за 2018 година. Со
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои жени претприемачи добија субвенции од државата?

Никола Осило
Министерството за економија ја објави листата на претпријатија кои добија субвенции од програмата за финансиска подршка на женско претприемништво. На листата има производствени компании, но