еМагазин

Tag : Министерството за финансии

Македонија

Заев ќе ги креира политиките во Министерството за финансии, Ширет Елези ќе потпишува

Редакција
Владата донесе заклучок премиерот Зоран Заев да може да ги насочува дејсвата во областа на финансиите и финаиските политики, како и заклучок заменичката на министерот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за финансии вработува девет лица, плата до 25.023 денари

Никола Осило
Министерството за финансии објави оглас за вработување на 9 лица на определено време, за работа на проект, за период од пет години. Се бараат кандидати...
ЖИВОТ

(Фото) Тимот на Министерството за финансии пак победи на Business Run

Редакција
Тимот на Министерството за финансии, предводен од министерот Драган Тевдовски повторно, како и минатата година, победи на Business Run, штафетна трка за тимови од македонскиот бизнис сектор. Втор...