еМагазин

Tag : Мира

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила: Мира „дизел“ има само кредит и кредитна картичка

Редакција
Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, која на јавноста и стана позната по големите патни трошоци кои и биле исплатени од Собранието, од пред неколку месеци,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Братот и сопругот на Мира Дизел ќе дадат отказ, синот не

Редакција
Во врска со роднинските вработувања, конечно се огласи на Фејсбук и пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска. Таа информира дека нејзниот сопруг ќе се откажел од временото...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дека“ е Мира Дизел?

Редакција
Како што најави пред неколку дена премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, роднини на функционери од оваа партија почнаа да се повлекуваат од работните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мира „Дизел“, Кирацовски и СДСМ лидери: Кои 18 случаи ги отвори Антикорупциска

Редакција
Државната комисија за спречување корупција или позната во јавноста како Антикорупциска, соопшти дека за сега отворила 18 случаи во кои ќе ги проверува вработувањата на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Мира-дизел и го зема приматот на Република Северна Македонија

Никола Осило
Во втор план падна стапувањето на сила на уставните измени согласно Преспанскиот договор, а со кои нашата држава веќе е применувана во Република Северна Македонија....