еМагазин

Tag : миризба

ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) На кој број во Општина Карпош може да пријавите непријатна миризба

Редакција
Градоначаланикот на Општина Карпош на неговиот твитер-профил објави на кој број граѓаните може да пријават непријатна миризба. Тој неодамна најави и засилени инспекциски контроли во...