еМагазин

Tag : миса

Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Цела Влада на миса на папата Франциск

Редакција
Покрај бројните граѓани од земјава и од странство, на мисата на папата Франциск на плоштадот „Македонија“ присуствуваше речиси цела Влада. Таму беше премиерот Зоран Заев со...
ЖИВОТ

(Фото) Безбедноста на највиско ниво: Што се им беше одземено од предмети на граѓаните кои дојдоа на мисата на папата Франциск

Редакција
Заради посетата на папата Франциск, безбедноста денеска во Скопје е на највисоко ниво. Поради обезбедувањето на плоштадот, граѓаните чекаа од 20 до 30 минути за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Папата Франциск на мисата во Скопје: Рамнодушноста и клеветите да ги замениме со чувствителност и надеж

Редакција
Поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциск денеска отслужи миса на плоштадот „Македонија“ во Скопје на која присуствуваа околу 15.000 граѓани од земајва, како и верници од...
Македонија

Следете ја во живо мисата на Папата Франциск на плоштадот „Македонија“

Редакција
Поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциск служи миса на плоштадот „Македонија“ во Скопје. На мисата присуствуваат околу 15.000 граѓани од земајва, како и верници од странство....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Државата се подготвува за историски настан: Централната миса на папата Франциск во Скопје, ќе се одржи на плоштадот

Редакција
Првпат во својата историја Република Северна Македонија и нејзините граѓани од католичка вероисповед, но и сите други граѓани на чело со претседателот и премиерот на...