еМагазин

Tag : мистерија

Ретро ТОП СТОРИИ

(Видео) Изминаа 24 години: Атентатот на Киро Глигоров останува мистерија

Никола Осило
Пред 24 години на 3 октомври беше извршен атентат врз првиот претседател на Република Македонија, Киро Глигоров, кој го преживеа со тешки повреди во главата....