еМагазин

Tag : Митко Јанчев

Македонија

Митко Јанчев психички малтретиран од сограѓанин, Јавно обвинителство поведе постапка

Редакција
Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против лицето кое во изминатите неколку месеци ја загрози сигурноста на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев и неговото семејство....
ЧИСТА ОКОЛИНА

Општина Кавадарци ќе го користи изумот на професорот Ангелков, „паметни канти“

Редакција
Димитрија Ангелков, првонаградениот професор од Кавадарци на најголемиот саем за образование во италијанскиот град Фиренца, беше на прием кај градоначалникот Митко Јанчев. Тие, како што...
ЖИВОТ

(Видео) „Мито е Тито“, кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев инспирација за тетоважа

Редакција
Кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев е еден од најуспешните градоначалници, судејќи барем според тоа што планираната програма за четиригодишниот мандат, ја оствари за две. Инспириран од...
Македонија

(Фото) Митко Јанчев присуствуваше на партиска трибина на СДСМ во Кавадарци

Никола Осило
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев вчера присуствуваше на партиската трибина на СДСМ насловена „На прав пат“ што се одржа во неговиот град. Неговото присуство го...
Локално

„Пајак“ возило пристигна и во Кавадарци

Редакција
Во Кавадарци пристигна специјализираното возило за отстранување на непрописно паркираните возила кое ќе биде во сопственост на новоформираното Јавно претпријатие за паркинзи при Општина Кавадарци,...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Кавадарци за прв пат доби лизгалиште

Редакција
Кавадарци за прв пат доби лизгалиште. Идејата е на градоначалникот, Митко Јанчев, а Општината преку Сојузот на спортови ќе овозможи бесплатно лизгање. Лизгалиштето е сместено...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Активисти: „Борбата“ против загадувањето во Кавадарци најмногу се води околу мерните станици

Никола Осило
Еколошки активисти на социјалните мрежи објавија видео во кое тврдат дека се гледа дека надлежните од општината Кавадарци вршат аеросолизација (вештачки дожд) најмногу на локацијата...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Митко Јанчев со вештачки дожд се бори против ПМ честичките во Кавадарци

Редакција
Аеросолизација за намалување на загадениот воздух, предлага градоначалникот на Кавадрарци, Митко Јанчев. “Оваа метода за прв пат се применува во Општина Кавадарци“, информираше градоначалникот Јанчев...
Македонија

Митко Јанчев за Дојче Веле: Гарантирам дека Сашо, Миле и Кирил нема да бегаат!

Редакција
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев и поранешен потпреседател на ВМРО ДПМНЕ за Дојче веле вели дека со целиот негов интегритет гарантира дека Сашо Мијалков, Миле...
Македонија

Јанчев за средбата со Заев: Ветивме поддршка против опструкциите за уставните измени

Редакција
Митко Јанчев, градоначалник на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека на средбата со премиерот Зоран Заев во саботата на која бил и Никола...