еМагазин

Tag : Мизрахи

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Ѓонул Бајрактар, наследникот на Мизрахи

Редакција
Ѓонул Бајрактар, заменикот на министерот за труд и социјалната политика, кој е на оваа функција пред формирањето на техничката Влада, со заклучок на Владата ги...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Ѓонул Бајрактар, кој доаѓа на местото на разрешената Мизрахи

Редакција
Ѓонул Бајрактар, заменикот на министерот за труд и социјалната политика, кој е на оваа функција пред формирањето на техничката Влада, со заклучок на Владата ги...
ЖИВОТ

(Фото) Разрешната министерка Мизрахи објави фотографија со ќерка и: „Срцето ни е во Македонија“

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, која деновиве беше топ тема на својот Фејсбук профил објави фотографија со нејзината ќерка Рина. „Моја...
Македонија

Поранешната министерка Мизрахи донела кадровски решенија дента кога била покрената постапката за нејзино разрешување

Редакција
Рашела Мизрахи носела решенија за кадровски промени и овластувања на 14 февруари, на денот кога во Собранието беше покрената постапка за нејзино разрешување од функцијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Молк од ВМРО-ДПМНЕ: Кој ќе ја замени разрешената министерка Мизрахи?

Редакција
Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ се уште нема предлог за нов министер за труд и социјална политика во техничката Влада, откако вчера во утринските часови пратениците во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Јас сум горда Еврејка од Република Македонија“: Што кажа разрешената министерка Мизрахи во Собрание

Редакција
Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во техничката Влада. Таа по шест часа расправа, во раните утрински...
Македонија

(Фото) Мицкоски со заедничка фотографија со министерката Мизрахи го коментира нејзиното разрешување

Редакција
Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во техничката Влада. Таа по шест часа расправа, во раните утрински...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мизрахи не е повеќе министерка, пратениците ја разрешија пред зори

Редакција
Собранието во раните утрински часови со 62 гласа „за“ ја разреши министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи за која премиерот Оливер Спасовски достави...
Македонија

Ќе остане ли министерка: Разрешувањето на Мизрахи денеска на собраниска седница

Редакција
Предлогот за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политиказ, Рашела Мизрахи, кадар на ВМРО-ДПМНЕ е ставен на собраниска седница, закажана за денеска во...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ останува во македонското Собрание

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ останува во македонското Собрание до неговото распуштање. Вчера лидерот на партијата, Христијан Мицкоски најави дека на седница на Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ...