еМагазин

Tag : мк

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Влатко Стефановски трио на отворањето на најголемата книжарница „Литература.мк“

Редакција
Со концерт на Влатко Стефановски Трио, кој можеше да се проследи онлајн преку социјалните мрежи, вчеравечер (20.05.2020) свечено беше отворена новата суперпродавница на „Литература.мк“ –...
Македонија ТОП СТОРИИ

Регистарски таблички со МК заминуваат во историјата: Од денеска нови со NMK

Редакција
Од денеска треба да почне издавањето на новите регистарски таблички за возилата со ознаката NMK. Замената на старите регистарски таблички со новите ќе се врши...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од 15 јуни МВР ќе издава регистарски таблици со NMK, намсто со МК

Редакција
Од сабота, 15 јуни, од Министерството за внатрешни работи, најавуваат дека ќе се издаваат новите регистарски таблички за возилата со национална ознака NMK, наместо досегашната МК....
Македонија ТОП СТОРИИ

Сами ќе си плаќаме за новите регистарски таблички со ознаката NMK?

Редакција
Согласно Договорот од Преспа кој од вчера е на сила, за најмногу четири месеци Министерството за внатрешни работи треба да почне да издава нови регистарски...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Слаб интерес на македонските фирми за заштита на трговските марки со Македонија/македонско

Редакција
Од октомври до денеска се заштитени пет трговски марки со кратенката МК, една трговска марка со МАК, три со Macedonia и една со придавката македонско,...