еМагазин

Tag : младо вино

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на младо вино кај Свето во „Тиквеш“

Редакција
Традиционално по 10.пат винарската визба „Тиквеш“ го организираше Фестивалот на младо вино, на кој присуствуваа голем број јавни личности, соработници на винарницата, претставници на дипломатскиот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде во Тиквеш кај Свето на младо вино

Редакција
Викендов во Кавадарци традиционално, девета година по ред се одржа Фестивалот на младо вино „Тиквеш“. Гости беа амбасадори, дипломати, бизнисмени, политичари, јавни личности… ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Бизнис

Вината од рекордната берба за „Тиквеш“ имаат одличен потенцијал за нови големи успеси

Редакција
Голем број љубители на виното од земјава и регионот, претставници на дипломатскиот кор, на институциите, на бизнис секторот и медиумите, јавни личности, како и соработници...