еМагазин

Tag : млекара

БАШ НИ Е ЌЕФ

Бимилк го лансира новиот Битолски екстра јогурт на пазарот

Редакција
Домашната понуда на кисело-млечни производи од овој месец е побогата за уште еден нов вкус. Битолската млекара, која е најголем производител на млеко и млечни...
ЖИВОТ

Со сирење против кариес

Никола Осило
Сирењето за многумина е дел од секој оброк. За доручек, како мезе при средбите со пријателите, во салата, во секоја можна прилика. Едноставно го обожаваат!...