еМагазин

Tag : МНТ

Да помогнеме

Картите од продажбата за претставата „Не се клади на Енглези“ ќе бидат за помош за Сара

Редакција
Македонскиот народен театар и во ноември ќе има хуманитарна претстава за помош на Сара Настеска од Охрид кај која е дијагностицирана Anemia aplastica, болест за...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Целиот говор на Христијан Мицкоски на прославата во МНТ

Никола Осило
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера по повод Денот на македонската ревилуционерна борба имаше 40 минутно обраќање пред присутните партиски членови во МНТ. „Пред точно...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Кој дојде на прославата на ВМРО-ДПМНЕ во МНТ?

Никола Осило
Повеќе актуелни и поранешни партиски функционери, министри, градоначалници дојдоа на прославата на ВМРО-ДПМНЕ што по повод Денот на македонската револуционерна борба се одржа во МНТ....