еМагазин

Tag : мобилна телефонија

Бизнис ТОП СТОРИИ

„А1 Македонија“ и „Македонски Телеком“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Редакција
Во Македонија на крајот на минатата година имало вкупно 1.921.013 активни претплатници на мобилна телефонија, покажуваат најновите податоци од Агенцијата за електронски комуникации. Според уделот...
Техно

Продавница со нов концепт во Телеком управната зграда

Редакција
Персонализирано корисничко искуство, интерактивна сценографија за запознавање со технолошките новитети, отворен простор за изложување на производите и директна отворена комуникација со вработените. Ова е новиот...
Бизнис

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на МЕПСО за услуги за мобилна телефонија вреден 159.000 евра

Никола Осило
АД МЕПСО по распишаниот тендер за набавка на услуги за мобилна телефонија склучи договор со „Македонски Телеком“ АД Скопје. Вредноста на склучениот договор со вклучен...
Техно

A1 за припејд сегментот во мобилната телефонија: 10GB за опуштено сурфање

Редакција
А1 Македонија го збогатува своето припејд портфолио во мобилната телефонија и објавува нова, атрактивна понуда со која од денеска, припејд корисници кои ќе активираат нова,...
Бизнис

Македонски Телеком има поголем удел од А1 во приходите од мобилна телефонија

Никола Осило
Агенцијата за електронски комуникации го објави годишниот извештај за развојот на пазарот на електронски комуникации во кој меѓу другото се објавени податоците за пазарниот удел...
Бизнис

А1 го доби тендерот на општина Радовиш за набавка на мобилна телефонија и интернет вреден 21.000 евра

Никола Осило
Општина Радовиш по распишаниот тендер за набавка на услуги за мобилна телефонија и интернет за потребите на Општина Радовиш за период од две години склучи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Никола Осило
Во првото тримесечје од годинава во земјава имало 1.948.535 активни претплатници на мобилна телефонија, покажуваат најновите податоци на Агенцијата за електронски комуникации. Во вкупниот број...
Бизнис

Само 18 отсто од македонското население користело роаминг

Никола Осило
Во последните 12 месеци, 18% од населението во земјава користело роаминг, покажува истражувањето на Агенцијата за електронски комуникации. Повеќе од една четвртина (27%) од корисниците...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Оне.Вип“ го доби тендерот на М-НАВ за набавка на мобилна телефонија вреден 40.000 евра

Никола Осило
М-НАВ АД Скопје по распишаниот тендер за набавка на мобилна телефонија склучи договор со друштвото за комуникациски услуги „Оне.Вип“ ДООЕЛ Скопје. Вредноста на склучениот договор...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Роби „Телекабел“ го означи стартот на новиот мобилен оператор: Го има првиот број со префикс 074

Редакција
Првиот човек на „Телекабел“, Роберт Димитров денеска го промовираше стартот на новиот мобилен оператор Телекабел. „Денеска го земав мојот нов број од мобилниот оператор Телекабел....