еМагазин

Tag : мобилност

ЖИВОТ

(Фото) Традиционална средба на премиерот и сопругата со Здружението „Мобилност“ од Струмица

Редакција
Со Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Струмица создадовме традиција од Тортијадата како настан за средби, но и како начин на изразување, објави...
Македонија

Можни поплави: ДЗС ја зголеми мобилноста поради најавата за обилни врнежи

Редакција
Согласно информација од УХМР за можноста од серија обилни врнежи дожд од над 50 литри на метар квадратен, а во крајните западни и југоисточни делови...