еМагазин

Tag : Могерини

Македонија

Могерини: Клучевите на вашата иднина се во вашите раце, ЕУ е отворена за вас

Редакција
Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска...
Македонија

Уште една предреферендумска посета: Могерини утре во Скопје

Редакција
Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини утре ќе престојува во Македонија каде се очекува да има средби со македонскиот државен...