еМагазин

Tag : момчиња

Локално

Скопјанец пукал кон момчиња по расправија за долгови

Редакција
Педесет и едногодишниот скопјанец К.И. синоќа пред маркет на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје пукал кон Б.Б. (23) и Р.Б. (20), откако претходно се расправале поради нерасчистени должничко-доверителски
Свет

Момчињата од пештера во Тајланд спасувањето го нарекоа чудо

Редакција
Дванаесет момчиња и нивниот тренер по фудбал, кои беа блокирани во поплавена пештера во северниот дел од Тајланд, првпат се појавија во јавност откако беа