еМагазин

Tag : Момо Николовски

Забава

Почина пејачот Момо Николовски

Редакција
По тешко боледување почина македонскиот пејач на народна музика, Момо Николовски. Информацијата со јавноста на Фејсбук ја сподели неговата сопруга, Валбурга Батева- Николовска, која изминатиов период...
Да помогнеме

Се собираат средства за лекување на пејачот Момо Николовски

Редакција
На социјалните мрежи се споделува апел за помош за лекување на фолк-пејачот Момо Николоски. „Почитувани колеги и фб пријатели! Мобилниот оператор „ВИП“ и мобилниот оператор...