еМагазин

Tag : Моника Ристовска

Македонија

Активистката за легализација на марихуаната Моника, доби условна казна

Редакција
Кривичниот суд и додели две години условна казна на активистката за легализација на марихуаната Моника Ристеска. Моника го призна делото, изрази каење за истото и...
Македонија

Хелсиншкиот комитет: Притворот не е неопходна мерка за Моника Ристовска

Редакција
Хелсиншкиот комитет за човекови права смета дека одредениот 30-дневен притвор на активистката Моника Ристоска, позната како Моника Конопова, не е неопходен за водење на кривичната...