еМагазин

Tag : монтреал

БАШ НИ Е ЌЕФ

„Ругање со Христос“ награден на Меѓународниот филмски фестивал во Монтреал

Редакција
На вчерашната церемонија за свеченото затворање на 42-то издание на Меѓународниот филмски фестивал во Монтреал, на филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи му...