еМагазин

Tag : мопед

Локално

Црн ден за моторџиите во Охрид: Тешко повредени малолетник и момче

Никола Осило
На 02.09.2019 во 11.50 часот на крстосница од улиците „Гоце Делчев“ и „Шар Планина“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген...
Локално

Починал откако со мопед удрил во бандера во Охрид

Никола Осило
На 05.03.2019 година во 13.30 часот на крстосница од улиците „7-Ноември“ и „Бекир Алириза“ во Охрид мопед „Томос Спринтер“ без регистарски ознаки, управуван од Т.Ш....
Локално

Тринаесетгодишно момче тешко повредено: Со мопед се забил во куќа во Струмица

Никола Осило
Тринаесетгодишно момче од село Сарај, струмичко, синоќа е тешко повредено откако изгубило контрола врз мопедот што го управувало без регистарски ознаки и удрило во бетонски...
Локално

Млада скопјанка тешко повредена во сообраќајка со мопед

Никола Осило
На 19.07.2018 година во 13,40 часот во во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица „Александар Урдаревски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу...