еМагазин

Tag : морбили

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кои се симптомите и како се пренесуваат мали сипаници

Редакција
Министерството за здравство прогласи епидемија на морбили или мали сипаници на територија на градот Скопје поради 12 нови случаи. Меѓу новите случаи повеќето се деца,
Политика ТОП СТОРИИ

Прогласена епидемија на морбили на територија на Градот Скопје: 12 нови случаи и сите невакцинирани

Редакција
Министерството за здравство прогласи епидемија на морбили или мали сипаници на територија на градот Скопје поради 12 нови случаи. Министерот Венко Филипче информира дека шест
Политика

По епидемијата со морбили: Апел до родителите да ги вакцинираат децата

Редакција
Поради актуелниот случај со морбили (мали сипаници) во детска градинка во скопската населба Радишани, каде има 5 заболени деца и еден возрасен (сите во стабилна
Политика ТОП СТОРИИ

Прогласена епидемија на морбили во скопско Радишани, досега заболени шест лица

Редакција
Министерството за здравство прогласи епидемија на морбили во скопската населба Радишани каде се регистрирани пет случаи на деца од предучилишна возраст заразени од ова заболување. Три
Локално

Затворена градинката „Ташко Караџа“ во Радишани поради појава на морбили

Редакција
Градинката „Ташко Караџа“ во состав на ЈОУДГ „11 Октомври“ во скопската населба Радишани ќе биде привремено затворена поради појава на морбили. Од Министерството за труд
Локално

Пет деца од градинка во Радишани заразени со морбили

Редакција
Пет деца од градинка во Радишани се заразени со морбили. Во тек е состанок на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, информираше денеска