еМагазин

Tag : Морина

Македонија

Томор Морина излегува од притвор, со мерка за претпазливост

Редакција
Се  укинува мерката притвор за Томор Морина. Основниот кривичен суд – Скопје му определи мерка за претпазливост – привремено одземање на патната исправа и друг...
Македонија

Врховен одлучи: Томор Морина нема да биде екстрадиран во Србија

Никола Осило
Врховниот суд на Република Северна Македонија денеска го потврди решението на Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Оваа е таа подвоеност на владата и судството?“: Османи и Нухиу на „тапет“ на Твитер за Морина

Редакција
Кривичниот суд во Скопје го одби барањето на вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и на заменик-министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу да го посетат...
Македонија

Османи лично се ангажирал да се ослободи Морина, поранешен припадник на ОВК

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи одговарајќи на новинарско прашање денеска изјави дека лично од првиот ден е ангажиран за ослободување на Томор Морина,...
Македонија

Заев: Мора да се почитува домашното и меѓународното право, Морина ги има сите права

Редакција
Владеењето на правото и почитувањето на меѓународни правила е норматив, европска вредност која и вие и јас и сите се залагаме. Потерницата е стигната од...