еМагазин

Tag : мост

Македонија

МОСТ: Првиот круг од изборите помина во фер и демократска атмосфера

Редакција
Првиот круг од претседателските избори помина во фер и демократска атмосфера. Граѓаните повторно учествуваа во изборен процес во кој слободно можеа да ја изразат својата...
Македонија

МОСТ: Пендаровски освоил 44,47 проценти, Силјановска Давкова 44,32 отсто од гласовите

Никола Осило
Стево Пендаровски освоил 44,47 проценти наспроти Гордана Силјановска Давкова која има осоено 44,32 отсто од гласачите кои денеска гласаа на шестите претседателски избори, а за...
Македонија

МОСТ: Одѕивот до 10 часот 6,6 отсто, неправилности на две гласачки места

Редакција
Одѕивот на гласачите до 10 часот, според информациите на набљудувачите на МОСТ, изнесува 6,6 проценти, а неправилности се забележани во Студеничани и селото Здуње, Гостиварско....
Македонија

Изборите ќе ги следат 3.150 домашни и 419 странски набљудувачи

Редакција
Претседателските избори во земјава ќе ги следат 3.150 домашни и 419 странски набљудувачи, како и 20 странски новинари, акредитирани од ДИК. Од домашните најголем број набљудувачи...
Македонија

МОСТ: Сите гласачки места се отворени навремено и нема проблеми

Редакција
Граѓанската асоцијација МОСТ денешното гласање за избор на нов претседател на државата го следи со над 1.500 набљудувачи. Претседателот на МОСТ, Дарко Алексов, посочи дека...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Зовиќ најубавото село во Мариово пропаѓа, но убавината на мостот останува

Силвана Жежова
Камениот мост во селото Зовиќ, кое се наоѓа во битолскиот дел на Мариово е едно од најимпресивните, најмаркантните и најубавите места во државата. Ова место...
Локално

Тешко повреден тетовчанец по пад од мост

Никола Осило
На 24.01.2019 година околу 13.00 чaсот пријавено е дека при изведба на градежни работи на мостот на Дреновска клисура Н.М.(45) од Тетово, паднал од мостот...
Локално ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Се интензивира изградбата на мостот на кој требаше да се врти панорамското тркало

Редакција
Се интезивира изградбата на пешачкиот мост на кој требаше да биде поставено панорамското тркало. Како што најавија пред неколку месеци од Град Скопје, тркало нема...
Бизнис

Поправен мостот кај Градско, од вечерва железнички сообраќај Велес-Гевгелија

Редакција
Бетонскиот мост на железничката пруга меѓу станицата Градско и крстосницата Кукуричани поради кој во прекин беше железничкиот сообраќај на Коридорот 10 е комплетно саниран и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството почна истрага за изградбата на мостот „Око”

Никола Осило
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за...