еМагазин

Tag : мост

Свет

(Видео) Кина го отвори најдолгиот мост во светот: Ново светско чудо од 55 километри

Никола Осило
Кинескиот претседател Кси Џинпинг официјално го отвори најдолгиот мост во светот, колосален проект што ги поврзува Хонг Конг, Макао и континентална Кина. Мостот е долг...
Бизнис

Се распаѓа железницата: Во прекин сообраќајот Велес-Гевгелија, попуштил мост

Никола Осило
Железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија од денеска ќе биде во прекин поради појавени деформации на бетонски мост што се наоѓа помеѓу станица Градско и крстосница Кукуричани. Како...
Македонија

МОСТ: Инцидентите пред едно од гласачките места во странство го нарушуваат правото на глас

Редакција
Инцидентите забележани пред едно од гласачките места во странство ја нарушуваат слободата на граѓаните да го искористат своето право на глас, оцени денеска Граѓанската асоцијација...
Македонија

Рекордни бројки: Референдумот ќе го следат 11.907 домашни и 493 странски набљудувачи

Редакција
Рекорден број домашни и странски набљудувачи ќе бидат на избирачките места во недела на 30 септември за да го следат процесот на изјаснување на граѓаните...