еМагазин

Tag : мотоцикли

Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија кај Мрзенци: Две лица загинаа во судар меѓу мотоцикли

Редакција
Попладнево во 13:20 часот во близина на гевгелиското село Мрзенци, на автопатот А1, се случила тешка сообраќајна незгода помеѓу два мотоцикли кои се движеле во...
Локално

Акција на МВР: Одземени мотори, казнети возачи

Редакција
Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје на 11/12. 05. 2019 година во периодот од 20.00 до 01.00 часот спроведе...
Локално

Голема акција на МВР против дивите тркачи: Запленети 35 мотоцикли

Никола Осило
Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (02.09.) во периодот од 14.00 до 24.00 часот...
Локално

МВР повторно во лов на диви тркачи

Никола Осило
Во периодот од 22.30 часот на 30.08.2018 до 02.00 часот на 31.08.2018 година од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за...