еМагазин

Tag : Моторџија

Локално

Скопски моторџија тешко повреден во судар со автомобил

Никола Осило
На 12.09.2019 во 18.50 часот на ул.„Московска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо 206“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(49)
Локално

Тешко повреден моторџија откако со „Хонда ЦБР“ удрил во ограда

Никола Осило
На 28.08.2019 во 16.00 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија – Миравци, пред тунелот Јаворица, П.Ј.(27) од Росоман, управувајќи мотоцикл „Хонда ЦБР 954РР“
Локално

Тешко повреден моторџија од Прилеп по излетување од патот кон Крушево

Никола Осило
На 20.08.2019 во 12.55 часот на регионалниот пат Прилеп – Крушево, Е.Р.(46) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „Фости“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал
Локално

Скопски моторџија и сопатник тешко повредени откако со „Хонда ЦБР“ излетале од автопат

Никола Осило
На 14.08.2019 во 18,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Мајка Тереза (Обиколница) К.Р.(41) од Скопје управувајќи моторцикл “Хонда ЦБР“ изгубил контрола
Локално

Повреден скопски моторџија по експлозија на автомобил во движење

Никола Осило
На 08.08.2019 во 20,10 часот во СВР Скопје, Љ.П.(41) од с.Волково,скопско пријавил дека истиот ден околу 19,30 часот додека се движел по улицата ,,Бутелска’’ со
Локално

Тешко повреден скопски моторџија во судар меѓу мотоцикл „БМВ“ и „Опел Корса“

Никола Осило
На 22.07.2019 околу 14.30 часот на бул.„8-ми Септември“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Ј.(42) од
Балкан

(ВИДЕО) Неверојатно: Австралиски каскадер во Миконос возеше мотор по вода

Редакција
Познатиот австралиски каскадер Роби Медисон со својот специјален мотор возеше по вода на островот Миконос, Грција, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Неговиот настап беше
Локално

Трагедија во Куманово: Почина моторџија откако удрил во зелен остров

На 30.04.2019 година во 23,55 часот било пријавено дека во Куманово на паркингот од улицата “Пиринска Македонија“ пред градскиот базен, Р.Г.(46) од Куманово управувајќи мопед
Локално

Тешко повреден моторџија од Кочани

Никола Осило
На 19.07.2018 година околу 15,15 часот на улица „Славчо Стоименов“ во Кочани, Д.И.(40) од Кочани управувајќи скутер непозната марка се превртел на коловозот, информира МВР.